ŚWIATŁO I POWIETRZE

 

METRYKA INWESTYCJI

Adres

Zajęcza 1A, Warszawa

Kondygnacje

6 nadziemnych
2 podziemne

Apartamenty

49 apartamentów jednopoziomowych
o powierzchni od 27 m2 do 124 m2
2 apartamenty dwupoziomowe
o powierzchni 126 m2 oraz 172 m2

Lokale użytkowe

4 lokale o powierzchni od 37,5 m2 do 215 m2

Hala garażowa

44 miejsca dla samochodów
40 komórek lokatorskich
miejsca dla rowerów

Okna

podwyższona izolacja akustyczna i termiczna

Styl architektoniczny

neomodernizm

Projektant

Wolski Architekci


Lekka, ultranowoczesna struktura, przesiąknięta światłem i powietrzem, zespala się z mocną sylwetką kamienicy, która w międzywojniu była symbolem wkraczającej na Powiśle nowoczesności.

Dwie różne opowieści o modernizmie, oddzielone cezurą wieku, łączymy w jedną, poruszającą całość. Część zrewitalizowaną pokrywają szlachetne tynki, część współczesna przyciąga słoneczne promienie świetlistymi, rozległymi płaszczyznami szkła. Obie mieszczą funkcjonalne, luksusowe apartamenty.

DWA ŚWIATY,
DWIE RÓZNE
OPOWIEŚCI

PRZYNALEŻNOŚĆ I ODOSOBNIENIE


Mieszkańcy Powiśla mówią o nim z miłością „to moje miejsce”. Ich poczucie przynależności nie ogranicza się tylko do najbliższej okolicy – rozciąga się na całą dzielnicę.

Rozległe tarasy MODERNY POWIŚLE są jak salon zewnętrzny, w którym strefa osobista wolno nasącza się wyrównanym oddechem otoczenia i nadwiślańskim stylem życia.

TO MOJE

MIEJSCE

JAKOŚĆ

ŻYCIA

W DRODZE DO PEŁNI


Architektura modernizmu na pierwszym planie stawia jakość życia – tu piękno nie jest celem, lecz efektem harmonii pomiędzy człowiekiem i przestrzenią. Ta myśl jest inspiracją w każdej naszej realizacji: począwszy od wyboru miejsca, poprzez wizję architektoniczną, dynamikę jej materializacji, uważną selekcję materiałów wykończeniowych, aż po pieczołowitość wykonania.